KLICTRAVEL.CZ > Jablonec nad Jizerou

Jablonec nad Jizerou - Krkonoše

Počet lanovek/vleků0/2
Přepravní kapacita1 704 os./hod.
Celková délka tratí2,865 km
Zasněžování1,01 km
Nadmořská výška450-672 m
Obtížnost tratíMR

Jablonec nad Jizerou, leží v údolí řeky Jizery a je obklopen stínem kopců Kamenec a Stráží.
V historických pramenech je poprvé zmíněn v roce 1398. Tehdy byl farní vesnicí. Pro rozlišení od blízkého Jablonce nad Nisou byl nazýván také Jabloneček nebo Český Jablonec.
K významným stavbám města patří barokní kostel sv. Prokopa se znaky Harrachů a Ditrichstejnů z konce 18. století a empírová fara. Zachovalo se zde i několik ukázek typické krkonošské lidové architektury, z nichž asi nejzajímavější je dřevěný Janatův mlýn v Buřanech.
V současné době je Jablonec nad Jizerou centrem letní i zimní rekreace. Na svazích Kamenných vrchů je několik lyžařských vleků a sjezdovek. V létě je vyhledávaný městský lesopark "Pilišťata", který je určen k procházkám, ale je i místem pro sportovní vyžití. Najdete zde dvě fotbalová hřiště (trávník, škvára) a volejbalové hřiště. V letní sezóně je v provozu i koupaliště. Město je také křižovatkou několika turisticky značených cest, které si můžete projít nebo projet na horských kolech. Řeka Jizera je v jarních měsících využívána vodáky a příznivci raftingu

[ webkamera ]


 

Sněhové podmínky - Jablonec nad Jizerou

MístoSníh/novýTyp sněhuTeplotaPočasíPodmínky
Jablonec nad Jizerou0/0 cm-0 °C- mimo provoz
  • Provoz vleku: 00:00-00:00
  • Počet (lanovky/vleky): 0/0
"Ski areál Kamenec ukončil provoz!! Děkujeme všem návštěvníků za projevenou přízeň v letošní sezóně! Těšíme se na Vás v příští sezóně !! "